пятница, 10 апреля 2015 г.

Практика із ПДР для велосипедистів | Вправа №01

Людині на велосипеді, згідно ПДР, прямо можна? А наліво?
https://lh3.googleusercontent.com/-iHF08qUAX-o/UzqQmvrpp6I/AAAAAAAAAlI/Ma1SxejXVds/w782-h479-no/val.PNG


1. Чи можна на цьому перехресті рухатися на велосипеді прямо?
Відповідь: так.
Давайте розберемося. Напрямок руху на цьому перехресті регулюється наказовим знаком 4.6
Але, під знаком 4.6 є таблички, які, згідно із пунктом 8.4 можуть «уточнювати, або обмежувати дію знаків, разом із якими вони встановлені»
https://lh3.googleusercontent.com/-iHF08qUAX-o/UzqQmvrpp6I/AAAAAAAAAlI/Ma1SxejXVds/w782-h479-no/val.PNGУ наведеній задачі під наказовим знаком встановлені таблички 7.5.4 (автобус) та 7.5.6 (мотоцикл), що не забороняє рух прямо на велосипеді та автомобілі.  Таблички «Тип транспортного засобу» під наказовим знаком автоматично обмежують дію такого знаку тільки для вказаних категорій учасників дорожнього руху.  Для того, щоб обмежити рух на велосипедах, застосовується окрема табличка 7.5.7.  
https://lh3.googleusercontent.com/-iHF08qUAX-o/UzqQmvrpp6I/AAAAAAAAAlI/Ma1SxejXVds/w782-h479-no/val.PNGПереконавшись, що знак «Рух праворуч або ліворуч» не забороняє проїзд людини на велосипеді, треба додатково звернути увагу на знаки за перехрестям. Побачивши, що заборонних знаків для руху прямо за перехрестям немає, можна рухатись прямо. Звісно, якщо на світлофорі горить зелений сигнал!

Правильна відповідь на перше питання: так, рухатись прямо на цьому перехресті людині на велосипеді згідно правил дорожнього руху дозволено.

Завдання для перевірки:
Чи можна на легковому автомобілі, мотоциклі, велосипеді  повертати праворуч?

Відповідь: Так, попри знак «Рух тільки прямо», бо табличка каже, що це обмеження для вантажівок (авто із дозволеною макс. масою більше 3.5 т). Цей поворот – зручний спосіб потрапити з бул. Дружби Народів до бул. Лесі Українки.
2. А наліво?
Відповідь: ні.
https://lh3.googleusercontent.com/-iHF08qUAX-o/UzqQmvrpp6I/AAAAAAAAAlI/Ma1SxejXVds/w782-h479-no/val.PNG
Давайте проаналізуємо спочатку пункт правил 11.14
«… на велосипедах, …  поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині.  ...»
З першого погляду усе добре, трамвайної колії поседедині нема. Але,  скільки смуг для руху має вулиця Яроставів Вал?
Розмітки ми не бачимо. Знаки, які позначають кількисть смуг, теж відсутні. Проте є пункт ПДР 1.11:
Враховуючи, що вулиця Ярославів вал одностороння, то навіть за відсутності знаків та розмітки, кількість смуг руху на ній, вочевид, не меньше двох. Тобто, говорячи іншою мовою, в прямому напрямку є дві смуги, а в зворотньому напрямку смуг немає, тобто нуль. Тепер глянемо ще раз, пункт 11.14. Виходить, що відсутність трамвайної колії не єдина вимога. Щоб повертати ліворуч згідно ПДР, дорога повинна мати не більше однієї полоси в прямому напрямку, та не більше однієї полоси у зворотньому напрямку. Чому це так зроблено у правилах?
Щоб знайти відповідь, треба дізнатися про ще один термін, який називається «крайнє положення».
Чому цей термін важливий? А ось чому. Чи знаєте ви, що зобов’язаний зробити кожен водій, перш ніж здійснити поворот?  Водій повинен зайняти крайнє положення на проїзній частині.
Тобто, повертаючи ліворуч на вказаному перехресті згідно ПДР, людина на велосипеді повинна була б зміститися максимально вліво ще перед перехрестям, а це заборонено, бо той самий пункт 11.14 визначає місце велосипеда у крайній правій смузі (за виключенням об’їзду перешкод).
Правильна відповідь на друге питання: ні, повертати наліво на цьому перехресті людині на велосипеді згідно правил дорожнього руху заборонено.
Запитання для перевірки:
З Шота Руставелі  наліво на Рогнідинську велосипедом згідно ПДР дозволено?
Відповідь: ні
Дякуємо за увагу!
Долучайтеся до групи facebook.com/groups/KyivCriticalMass

Ми навчаємо як рухатися сучасним містом на велосипеді безпечно, легко та із задоволенням.
CriticalMassUA  – від людей на велосипедах і для людей на велосипедах!

Комментариев нет:

Отправить комментарий